»Pogodbo za obnovo gradu je županja Kozjega Milenca Krajnc podpisala z direktorjem celjskega podjetja Ges Jožetom Hartlom.«
»Prihodnje leto se izteče prvi del pogodbe, najverjetneje pa bom predlagala tudi razpravo o tem, da premoženje vrnemo državi, potem pa naj ta razmisli, ali bo obnovo financirala iz kulturnega evra ali kako drugače, saj nam sedanje stanje zagotovo ni v ponos. Objekt je namreč zdaj že nevaren, v njem tako rekoč ni več tal, so le še goli zidovi brez oken in vrat.«
»Zaradi preteklih vlaganj je bila pogodba ugodnejša za Bled. Vemo, da je grad pogorel po vojni in da so ga od leta 1951 do leta 1961 obnavljali večinoma s sredstvi občine, tako da pravim, če občina ne bi bila tako dober gospodar oziroma tako dober skrbnik, bi lahko bil to grad Kamen.«
»Gre za pomemben spomenik kulturne dediščine, ki že desetletja propada. Prenovili bomo streho in opravili nujna dela, da preprečimo propadanje gradu in ohranimo videz kulturne krajine.«
»Tisti del, ki je viden, je v odlični kondiciji, pomemben del ostrešja pa je skrit v za zidovi in, kot smo zdaj ugotovili, je ta del tako rekoč uničen.«
»Ampak hiša je imenitna in uredili jo bomo tako, kot je treba.«
»Ni še minilo 14 dni, ko so z zvonika stare grajske kapele sneli zidarske odre, ki jih vidite na zaslonu; streha je dobila spet svojo nekdanjo podobo...«
»Če bi bila to takrat Jugoslavija, nikoli ne bi tega denarja vložil. Zdaj pa, ker je Slovenija in gremo zdaj drugo pot, sem si mislil, da bom pomagal s tem in se tudi za to odločil.«
»Prihodnje leto bo minilo točno 50 let od začetka obnove gradu Štanjel. Ob začetku obnove je obnovo vodila država, v zadnjih tridesetih letih pa Občina Komen.«
»Temu pregledu gre zahvala, da bo grad lahko odprt v takšni luči, kot je bil v srednjem veku.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju